Politechnika Koszalińska | Plany zajęć | Mapa serwisu | Archiwum

Dofinansowanie dla studentów z niepełnosprawnością

W terminie od 1 lutego do 28 lutego 2011 roku przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w ramach realizacji programu "Student II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych" - poinformował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dopłata oferowana przez PFRON przeznaczona jest na pokrycie kosztów czesnego, zakwaterowania, dojazdów, dostępu do Internetu, uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę oraz wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.

Wnioski należy składać w oddziale PFRON, który jest właściwy terytorialnie dla siedziby szkoły lub dla siedziby zamiejscowej jednostki organizacyjnej szkoły. Szczegóły dotyczące programu oraz druk wniosku o dofinansowanie kosztów nauki dostępne są na stronie Funduszu oraz w siedzibach oddziałów PFRON.

Z osobami, które złożyły wniosek o dofinansowanie kosztów nauki w obu semestrach roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011, zawierane będą aneksy do podpisanej już umowy. Wypłata środków w ramach programu Student II rozpocznie się najprawdopodobniej na przełomie I i II kwartału br.

Autor: oprac. Natalia Łyczko, Źródło: www.pfron.org.pl


Informacje:

Agata Augusiak
POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA
ul. Śniadeckich 2, 75-453 Koszalin, pok. 521 A
tel. 94 34 78 655
fax 094 34 78 654
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Serwisy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 1999-2016 CIWEiI / Projekt graficzny: inż. Marcin Wnuk Lipinski / Administrator: ciwe@weii.tu.koszalin.pl