Politechnika Koszalińska | Plany zajęć | Mapa serwisu | Archiwum

Z informatyką na Politechnikę

Szanowni Państwo, Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej ogłasza I edycję konkursu pt. ?Z Informatyką na Politechnikę?.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności do uczniów klas maturalnych zdających maturę z informatyki.
Cele konkursu: wyłanianie talentów i wspieranie młodych osób uzdolnionych w zakresie technik informatycznych, stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności z zakresu informatyki, promowanie osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów w zakresie informatyki.
Tematyka konkursu obejmuje poszerzone treści podstawy programowej z informatyki szkolnej, w szczególności zagadnienia dotyczące:
projektowania i implementacji oprogramowania w językach wysokiego poziomu;
  • tworzenia interaktywnej grafiki komputerowej;
  • tworzenia dynamicznych witryn internetowych;
  • projektowania aplikacji dla urządzeń mobilnych.
Pierwszy etap konkursu polega na przygotowaniu kilkustronicowego eseju z uzasadnieniem tematu pracy projektowej i treści zadania projektowego. Esej powinien ujawniać ideę (wizję) projektantów oraz przedstawiać źródła pomysłu (prototypy). Zaproponowana praca powinna mieć charakter aplikacyjny (działający program, aplet, strona www itp.). Praca może być zgłoszona zarówno indywidualnie jak i przez zespół autorów. Tekst uzasadnienia należy przesłać na adres Komisji Konkursowej do dnia 16 marca 2009. Informacje o przyjęciu pracy do konkursu zostaną przesłane do uczestników do dnia 23 marca 2009.

Drugi etap konkursu będzie trwał do 25 maju br. Uczestnicy konkursu powinni przekazać na tym etapie prace projektowe w finalnej postaci elektronicznej (kody źródłowe i dokumentacja projektowa) do siedziby Wydziału Elektroniki i Informatyki. Do finału zakwalifikowanych zostanie tylko dziesięć najlepszych projektów.

Trzeci etap ? finał ? odbędzie się 8 czerwca br. Etap ten polegać będzie na prezentowaniu przez wyłonionych uczestników swoich prac projektowych przed Komisją Konkursową w siedzibie Wydziału. Lista rankingowa laureatów konkursu zostanie podana do wiadomości w dniu finału i będzie opublikowana na stronie internetowej Wydziału. W tym samym dniu wszystkim finalistom zostaną wręczone nagrody konkursowe ? gadżety elektroniczne oraz książki o tematyce informatycznej. Finaliści konkursu zostaną osobiście zaproszeni przez Dziekana do studiowania na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej.
Honorowym patronem konkursu jest Rektor Politechniki Koszalińskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Krzyżyński.
Szczegółowe informacje o konkursie są umieszczone na stronie internetowej Wydziału http://www.ie.tu.koszalin.pl/. Na pytania odpowiadamy pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Telefon Komisji Konkursowej: (94) 3478706.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie ?Z Informatyką na Politechnikę?.

Dziekan Wydziału Elektroniki i Informatyki
Prof. dr hab. Mirosław Maliński


Do pobrania:

Regulamin konkursu "Z Informatyką na Politechnikę"


Serwisy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 1999-2016 CIWEiI / Projekt graficzny: inż. Marcin Wnuk Lipinski / Administrator: ciwe@weii.tu.koszalin.pl