Politechnika Koszalińska | Plany zajęć | Mapa serwisu | Archiwum

Badanie umiejętności rozwiązywania problemów natury programistycznej

W dniu 6 czerwiec 2013 na Wydziale Elektroniki i Informatyki realizowane będzie badanie sprawdzające umiejętność tworzenia prostych programów - z punktu widzenia znajomości składni języka programowania. Wyzwanie w badaniu stanowić będą treści zadań - wymagające podejścia charakterystycznego dla programistów.
Poprzez realizację Badania władze Wydziału otrzymają wiedzę o poziomie badanej umiejętności w odniesieniu do toku studiów oraz sytuacji na rynku pracy. Wiedza ta pozwoli zarządzać treściami przekazywanymi w trakcie nauki i je doskonalić.

Badanie jest częścią procesu zaliczenia wybranych przedmiotów. Do rozwiązania zadań potrzebna jest jedynie podstawowa znajomość składni języka programowania. Możliwe jest rozwiązywanie zadań w 1 z 8 dostępnych języków programowania:
  1. C
  2. C++
  3. Java
  4. C#
  5. Ruby
  6. Python
  7. Pascal
  8. PHP
Każdy student po poprawnym rozwiązaniu zadania i uzyskaniu 51% możliwych punktów, otrzyma certyfikat, który wskaże jak kształtują się jego umiejętności programowania na tle umiejętności pozostałych uczestników badania.

Prowadzący zajęcia przekażą szczegółowe informacje.

Szczegóły techniczne dotyczące badania.

Organizatorem badania jest Fundacja Netcamp, na zlecenie Wydziału, ze wsparciem merytorycznym firmy Codility Ltd oraz prof. Andrzeja Sokołowskiego.


dr hab. Mirosław Maliński, prof. nadzw. PK
Dziekan Wydziału Elektroniki i Informatyki
Serwisy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 1999-2016 CIWEiI / Projekt graficzny: inż. Marcin Wnuk Lipinski / Administrator: ciwe@weii.tu.koszalin.pl