Studenci

Koła Naukowe

Na Wydziale działają 3 Koła Naukowe:

 
Koło Naukowe Grupa .NET Politechniki Koszalińskiej (skupione wokół technologii Microsoft) - opiekun mgr inż. Rafał Wojszczyk

Koło pasjonatów Elektroniki - opiekun mgr inż. Paweł Poczekajło

Główna działalność Koła to rozpowszechnianie wiedzy i realizacja projektów z zakresu szeroko pojętej elektroniki i informatyki. Członkowie czynnie uczestniczą w pokazach na Dniach Otwartych i Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską oraz prezentują się na konferencjach naukowych.

W chwili obecnej w zasobach Koła znajduje się m.in. wyposażenie komputerowe z monitorami 32" i 65", aparatura laboratoryjna (zasilacze, generatory, multimetry, oscyloskopy, itp.), zestawy prototypowe z mikroprocesorami (np. AVR/ARM/ESP8266) i układami reprogramowalnymi (FPGA/CPLD), minikomputery (RPi), Lego Mindstorms EV3 i Abilix oraz osprzęt/narzędzia do projektowania, wykonywania i lutowania obwodów PCB. Projekty realizowane przez Koło zazwyczaj łączą w sobie elementy elektroniki (projektowanie PCB, lutowanie), informatyki (programowanie, sys. operacyjne, usługi i aplikacje sieciowe), mechaniki (budowanie robotów, wykonywanie makiet), a nawet wzornictwa/grafiki (projektowanie interfejsów), dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Członkowie Koło aktywnie działają również w zakresie projektowania i pisania gier komputerowych, uczestnicząc z sukcesami m.in. w zawodach z serii Game Jam.

Od 2019r. w ramach Koła funkcjonuje też Klub Krótkofalowców Politechniki Koszalińskiej, który realizuje łączności z radioamatorami z całego świata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Facebook:
https://www.facebook.com/pages/category/Education-Website/Ko%C5%82o-pasjonat%C3%B3w-elektroniki-476272726516484/

Koło PyKosz (skupione wokół technologii/języka Python) - opiekun dr inż. Robert Berezowski

   

 

Politechnika Koszalińska
Wydział Elektroniki i Informatyki
ul. Śniadeckich 2
75-453 Koszalin
sekretariat@weii.tu.koszalin.pl
tel. 94 347 87 06
fax. 94 343 34 79
© 1999-2021 CIWEiI PK
Administrator: ciwe@weii.tu.koszalin.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone