Archiwum

Konkurs MON na najlepszą pracę - inżynieria kosmiczna oraz systemy autonomiczne (15/09/2020 08:42)

Minister Obrony Narodowej ogłosił konkurs na najlepszą pracę  inżynierską, licencjacką, magisterską i rozprawę doktorską poświęconą technologii, technikom oraz inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz systemom autonomicznym.

Poprzez ten konkurs Ministerstwo Obrony Narodowej chcę popularyzować wiedzę i inspirować środowiska akademickie do prowadzenia badań i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Intencją Ministerstwa jest docenienie absolwentów uczelni i młodych naukowców, których prace mogą znaleźć zastosowanie w inżynierii kosmicznej i systemach autonomicznych.


Foto: Robert Suszyński

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch obszarach:

  1. wykorzystania technologii, technik i inżynierii kosmicznej i satelitarnej w obszarze obserwacji Ziemi, budowy świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej, telekomunikacji i nawigacji satelitarnej oraz wynoszenia obiektów na orbity okołoziemskie – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.
  2. systemów autonomicznych pozwalającymi optymalizować zaangażowanie personelu w niebezpiecznych warunkach – w dwóch kategoriach na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką, magisterską oraz na najlepszą pracę doktorską.

Łączna pula nagród wynosi 86 000 zł.

Do udziału w konkursie MON zaprasza absolwentów uczelni polskich, którzy obronili prace nie wcześniej niż 1 października 2017 r. Prace muszą być napisane w języku polskim i można je zgłaszać do 2 października 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie dostępnym na stronie: www.gov.pl/web/obrona-narodowa/konkurs-kosmos-autonomia  

 

Politechnika Koszalińska
Wydział Elektroniki i Informatyki
ul. Śniadeckich 2
75-453 Koszalin
sekretariat@weii.tu.koszalin.pl
tel. 94 347 87 06
fax. 94 343 34 79
© 1999-2023 CIWEiI PK
Administrator: ciwe@weii.tu.koszalin.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone