Partnerzy biznesowi
GlobalLogic
Tworzymy oprogramowanie, które zmienia świat.
GlobalLogic to lider w świadczeniu usług z zakresu pełnego cyklu rozwoju produktu. Firma łączy wiedzę ekspercką w dziedzinie inżynierii oprogramowania z doświadczeniem w wielu branżach, by pomóc klientom w procesie cyfryzacji biznesu - projektowaniu, tworzeniu i dostarczaniu produktów oraz usług nowej generacji.
Inżynierowie i menedżerowie GlobalLogic realizują projekty, które łączą zaawansowaną inżynierię z elastycznym podejściem, aby umożliwić globalnym markom osiągnięcie jak najwyższych wyników biznesowych. Ze swoją centralą w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej, oraz centrami projektowymi na całym świecie, GlobalLogic współpracuje z klientami z takich branż jak: telekomunikacja, motoryzacja, opieka zdrowotna, technologia, cyfrowe media i rozrywka, produkcja i półprzewodniki.
GlobalLogic Polska to 5 oddziałów – we Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Koszalinie i Zielonej Górze, w których pracuje ponad 800 inżynierów oraz menedżerów. GlobalLogic Polska specjalizuje się w oprogramowaniu systemów wbudowanych oraz cyfrowej transformacji przemysłu.
GlobalLogic Polska współpracuje z wieloma klientami z regionu DACH, rozwijając produkty i dostarczając usługi, które wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom i rewolucjonizują przemysł.
W Koszalinie firma działa od 2006 i obecnie zatrudnia 70 inżynierów. 94% naszych pracowników to absolwenci Politechniki Koszalińskiej.
Więcej o GlobalLogic Poland na: www.globallogic.com/pl
-
Transition Technologies (TT) – polski lider IT z 27 letnim stażem na rynku, zatrudniający ponad 1400 osób w 12 biurach zlokalizowanych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Koszalinie, Olsztynie i w Ostrowie Wielkopolskim. Od 2003 roku zarejestrowana w Niemczech spółka European Challenge jest przedstawicielem TT na rynku zachodnioeuropejskim, natomiast w 2007 roku w Pittsburghu swoją działalność rozpoczęła zależna od firmy spółka Transition Technologies USA Inc., a w 2017 oddział w Kuala Lumpur w Malezji.
Organizację firmy uzupełniają biura sprzedażowe w Wielkiej Brytanii i Szwecji.
W raporcie Computerworld TOP 200 za 2016 rok Transition Technologies zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce wśród liderów IT działających na polskim rynku w pięciu kategoriach. Firma uplasowała się na 3 pozycji wśród podmiotów o największych nakładach na działalność R&D oraz na 3 miejscu w kategorii największych dostawców aplikacji mobilnych.
TT znalazło się również w czołówce podmiotów dostarczających rozwiązania i usługi dla sektora energetycznego, zajmując 5 lokatę. Ponadto, spółka zajęła 8 miejsce w kategorii największych dostawców systemów Business Intelligence oraz 10 miejsce w kategorii firm o największym udziale R&D w stosunku do przychodów z IT. Firma uzyskała także nominację do tytułu Polska Nagroda Innowacyjności 2017 w kategorii „Innowacja w Medycynie”, za opracowanie, rozwijanie i wdrożenie innowacyjnego systemu zarządzania danymi medycznymi MedStream Designer (MSD).
W swoim portfolio TT posiada ponad 60 autorskich produktów dedykowanych dla wielu prężnie działających branż. Specjalizuje się w dostarczaniu usług outsourcingowych dla międzynarodowych korporacji, z którymi współpraca z roku na rok dynamicznie rośnie. To właśnie dla takich Partnerów otwierane są duże centra outsourcingowe, tworzące oprogramowanie w wiodących technologiach .NET, Java, C/C++, Salesforce.com. Transition Technologies prowadzi projekty od wstępnej analizy i prototypowania, przez rozwój produktu, po kompleksowe wdrożenie oraz jego utrzymanie.
Opracowane przez Transition Technologies technologie z obszaru Internet of Things pozwalają przetwarzać miliony informacji z kompatybilnych rozproszonych systemów, mierników, sensorów i czujników środowiskowych, jak również podejmować decyzje w czasie rzeczywistym. Dzięki technologiom opracowanym przez TT możliwe jest efektywne tworzenie nowych rozwiązań integrujących informacje ze świata rzeczywistego, z analityką w chmurze obliczeniowej.
W Koszalinie Transition Technologies powstało w 2014 roku, obecnie posiada ponad 400 metrowe biuro zlokalizowane przy ulicy Szczecińskiej. Ponad 50 osobowa grupa programistów z Koszalina jest częścią zespołów realizujących projekty dla Rynku Energii Elektrycznej oraz dla międzynarodowych koncernów z przemysłu maszynowego i farmaceutycznego. Specjalnością koszalińskiego oddziału są technologie back-endowe (JAVA), internetowe i mobilne a także rozwiązania wykorzystujące chmury obliczeniowe (Salesforce). Biuro aktywnie współpracuje z Politechniką Koszalińską, zarówno kadrą naukową jak i studentami.
Softy Labs jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się firmą technologiczną dostarczającą usług z zakresu programowania dla klientów z różnych sektorów gospodarczych.
Wizytówką naszej firmy jest unikalna kultura oparta na płaskiej strukturze organizacyjnej zbudowanej na wzajemnym szacunku, doskonaleniu swoich umiejętności, stałym poszerzaniu swojej wiedzy oraz efektywnemu działaniu.
Działamy w oparciu o dwa fundamenty: lokalność i długofalowość. Pozwala to na pracę bez konieczności zmiany lokalizacji, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju lokalnych społeczności, przez aktywne wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego.
Jesteśmy firmą, dla której potencjał naszych pracowników ma wyjątkowe znaczenie.Jako nowoczesna firma IT, dokładamy wszelkich starań, by nasi pracownicy ciągle powiększali zakres własnych kompetencji oraz posiadali nowoczesne umiejętności interpersonalne.
W swojej działalności koncentrujemy się na budowaniu bliskich i długotrwałych relacji z naszymi klientami. Decydujemy się na realizację projektów, w które zaangażujemy się ze świadomością działania w długofalowej perspektywie.
Wybieramy ciekawe projekty, które pozwolą naszym klientom doświadczyć jakości pracy naszych inżynierów.
-
ZETO Koszalin jest nowoczesną firmą informatyczną z siedzibą w Koszalinie specjalizującą się w tworzeniu dedykowanych systemów IT. Jesteśmy autorem produkcyjnych systemów praw jazdy, dowodów rejestracyjnych oraz ogólnopolskiego systemu paszportowego dla zwierząt. Opracowaliśmy i wdrażamy zintegrowane systemy zarządzania, systemy wspierające działania z zakresu pomocy społecznej oraz autorski system zarządzania dokumentem. Tworzymy aplikacje internetowe dla mieszkańców. Posiadamy około 30 osobowy zespół developerski.
Mając 50 lat doświadczenia na rynku IT jesteśmy wiodącym dostawcą usług oraz sprzętu na terenie Pomorza Środkowego. Posiadamy własne Data Center, w którym przetwarzane są dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz świadczymy usługi udostępniania aplikacji w chmurze. Realizujemy usługi związane z bezpieczeństwem oraz zarządzaniem IT klienta. Posiadamy status partnera serwisowego firmy LENOVO.
Posiadamy wdrożony Zintegrowany System Zarządzania w zakresie jakości i bezpieczeństwa informacji, zgodny z normami PN-EN ISO 9001:2009 oraz PN-ISO/IEC 27001:2014-12. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Koszalińskiej Izby Przemysłowo Handlowej.
-
GRYFTEC jest polską firmą o międzynarodowym zasięgu, która od początku swojego istnienia (2004 roku) związana jest z Pomorzem Zachodnim.
Firma stworzona przez inżynierów dla inżynierów.
Firma prowadzi działalność jako biuro inżynierskie, oferując szeroką paletę usług dotyczącą projektowania, tworzenia, wdrażania i testowania zarówno kompletnych systemów jak i pojedynczych komponentów związanych z systemami wbudowanymi i techniką mikroprocesorową.
Główna siedziba firmy znajduje się w Szczecinie. Nasze działania nie zawężają się jedynie do tego miasta. W 2014 roku otworzyliśmy oddział w Koszalinie , który prężnie rozwijamy. Aktualnie w naszych biurach w Szczecinie i Koszalinie zatrudniamy już ponad 80 specjalistów z branży.
Dzisiaj GRYFTEC jest już jednym z liderów polskich firm usługowych w branży informatycznej zajmującej się systemami wbudowanymi i szeroką pojętą techniką mikroprocesorową. Wierzymy, że ścisła specjalizacja w wybranej technologii pozwala nam osiągać najwyższy poziom jakości usług, oraz zapewnić najlepsze wsparcie techniczne i eksperckie naszym klientom.Wychodząc naprzeciw potrzebom polskiego rynku, w 2011 roku firma GRYFTEC wprowadziła do swojej oferty szkolenia specjalistyczne z zakresu tworzenia oprogramowania dla nowoczesnych systemów mikroprocesorowych jak i wykonywania projektów układów cyfrowych w oparciu o język opisu sprzętu VHDL.
Przełomowym rokiem dla firmy GRYFTEC był rok 2012, w którym to firma pozyskała strategicznego partnera – niemiecką firmę MTU, producenta nowoczesnych silników diesla, stając się dostawcą usług eksperckich w zakresie techniki mikroprocesorowej, realizując kolejne coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty.
W roku 2013 został utworzony wyspecjalizowany dział testowania oprogramowania i sprzętu dla systemów wbudowanych, poszerzając tym samym ofertę usług firmy i pozwalając na wykorzystanie specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i kompetencji w kolejnym zakresie działalności.Nasza firma jest przykładem, że determinacja, ciężka praca i wspólne zaangażowanie pozwalają na stworzenie od podstaw innowacyjnej firmy specjalizującej się w nowoczesnych technologiach, działającej na rynku i wciąż realizującej coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty.
Więcej o Gryftec Embedded Systems na: www.gryftec.com